vaško plokštelė taupo ir laikai ir jėgas

Vaško plokštelė taupo ir laiką, ir jėgas

Vaško plokštelė taupo ir laiką, ir jėgas

Profesionali bitininkystė – tai žmogaus ir bitės bendradarbiavimas. Bitės mums duoda savo saldžius darbo vaisius, o mes visomis išgalėmis turime joms padėti. Vienas pagalbos būdų – vaško pradmenys statomi į rėmus, kad bitės ne tik lengviau siūtų korius, tačiau ir sutaupytų šiek tiek savo jėgų. Štai ką apie vaško plokšteles reikėtų žinoti kiekvienam bitininkui.
 
Vaško plokštelė – vaško sandėlys

vaško plokštelės
Nuotrauka, Alex Tarakanov

Jei manote, jog bites prie Jūsų įdėtos vaško plokštelės tik prilipdo daugiau vaško ir taip pastato korį – labai klystate. Buvo atliktas eksperimentas su žalia vaško plokštele. Pasirodo, jog bites perdirba plokštelės vašką ir iš jo stato korį savo gaminamo vaško naudodamos gana minimaliai. Taigi bitėms reikia pagaminti tik apie 30 % korio vaško, o likusius 70 % jos panaudoja iš vaško plokštelės. Tad, jei tikrai norime sutaupyti bitėms ir laiko, ir jėgų – naudokime kokybiškas vaško plokšteles.
Kokybiška plokštelė nepatogi bitininkui
Šiuo metu rinkoje yra įvairiausių vaško plokštelių. Deja, ne visos jos yra aukštos kokybės, todėl  negali  būti efektyviai bičių šeimos perdirbamos. Dažniausia plokštelių priemaiša – parafinas. Tikro vaško plokštelė yra labai trapi (ypač vėsiu oru) ir ją atpjauti bei įstatyti yra pakankamai sunku. Kad lengviau suprastumėte pagrindinį vaško ir parafino skirtumą pabandykite tiek vieno, tiek kito užpilti ant stalo kuo plonesniu sluoksniu. Kaip manote, kurį pavyks lengviau nugrandyti? Vaškas ims ir sutrūkinės.  Tokio trapumo vaško plokšteles būna iš šimtaprocentinio bičių vaško… Plokštelė, kurioje gausu parafino yra labai „smagi“ ir lanksti, su ja dirbti patogu, tačiau bitėms tai menka pagalba, mat parafino jos neperdirba ir visą korį tenka pasiūti iš pačių gaminamo vaško.
Kokybiška plokštelė pagreitina medunešį ir visos šeimos vystymąsi
          Jei vaško plokštelės bus su priemaišomis, bitės daug laiko sugaiš korių siuvimui ir taip užsidels medunešis bei visos šeimos vystymasis. Štai korius iš vaško plokštelių jos pasiuva kone akimirksniu ir nektaras keliauja avilin be sustojimo. Geriausia vaško plokšteles gamintis pas gerai pažįstamus ir patikimus meistrus ir tik iš savo vaško. Taip gausite kokybiškas plokšteles ir apsisaugosite nuo ligų, kurios gali plisti kartu su vašku.
Laiku keičiamos kokybiško vaško plokštelės padės ne tik bitėms, bet ir bitininkui ir užtikrins bičių šeimos gerovę.

 

Užsisakykite

Shopping Cart