bičių šeimų pervežimas

Bičių šeimų pervežimas

Bičių šeimų pervežimas

 

Bičių šeimų pervežimas – ne toks ir retas reiškinys tarp bitininkų. Tai padeda išgauti rūšinį medų, pagausinti jo kiekį, paįvairinti įprastą bičių gaminamą produkciją. Tinkamai pasiruošus pervežti avilius ne tik nesudėtinga, bet ir visai smagu. Pasidalysime, kaip bičių šeimas pervežame mes ?

 

Bičių keliauninkių privalumaišviežias medus

Pavasaris ir vasara  bitėms – tikras darbymetis. Bitininkai, norintys sulaukti daugiau derliaus, t. y . pastovaus medunešio, į „komandiruotes“ po skirtingus laukus bites siunčia kas 2-3 savaites – apytiksliai tiek žydi augalai. Nors bitėms nenurodysi, ant kokio augalo tūpti, keičiant avilių vietą ir patalpinant juos į skirtingus laukus galima išgauti rūšinį medų. Kad ir kokios darbščios medaus nešėjos būtų, pirmiausia jos apsiskraido artimiausiuose laukuose, tad, jei patalpinsite avilį netoli grikių lauko – turėsite grikių medų, jei į pamiškę – miško augalų medų. Jeigu rūšinio medaus išgauti ir nepavyks, bent didžioji dalis nektaro bus sunešta iš aplink vyraujančiu augalų ir jų poskonis bei maistingosios savybės dominuos Jūsų meduje.

Ar būtina keisti bičių avilių vietą norint turėti medaus? Tikrai ne. Bitės nektaro prineš ir iš keliolikos kilometrų spinduliu nutolusių laukų. Arbatai pagardinti užteks. Visgi, ar Jums nesinori gyventi arčiau darbo vietos?  Bitelės – ne išimtis. Kuo arčiau medingi laukai – tuo daugiau energijos ir laiko bitės gali išnaudoti nektaro nešimui, o ne kelionėms iki derlingų pievų. Medingus laukus geriausia rasti pasikonsultavus su vietiniais žemdirbiais ir sutarus dėl laikino nuomininkių atkeldinimo. Tiesą sakant, per savo gyvenimą bitės „nusidirba mirtinai“ ir gyvena tik iki šešių savaičių, tad, kodėl nepataupius joms nors vienos gyvenimo dienos?

 

Bičių kraustymasi

Bitės mėgsta kraustytis. Ypač – su visu namu. Keliant bites į kitą vietą Jūs tikrai norite būti atsargūs ir pagarbūs, kadangi avilyje tūno kelios dešimtys tūkstančių  įnoringų bičių, kurių supykdyti nenorėtų niekas. Be to, neatsargus poelgis gali kainuoti ir dalies bičių ar net motinėlės gyvybes. Tad, prieš iškeldinant darbštuoles medaus savaitei ar kelioms, reikia gerai ir skrupulingai pasiruošti. Geriausia – išvakarėse. Prieš iškeldinant bites, iškopinėjame senąjį derlių ir pasirūpiname, kad jos turėtų vietos naujoms medaus atsargoms – uždedame naujus tuščius medaus aukštus. Kadangi bitės mėgsta komfortą – įrengiame joms „kondicionierių“ – pritvirtiname kvėpavimo groteles avilio viršuje ir apačioje, o dėl jų ir mūsų pačių saugumo avilius suveržiame diržais ir laukiame paryčių.

Bites pervežame prieš švintant – juk norime, kad visos šeimos narės būtų avilyje. Kad kelionės metu darbštuolės neišsiruoštų pakeliauti po mašiną ir artimiau susipažinti su savo „perkraustytojais“, prieš keliant avilius į transporto priemonę uždarome lakas. Taip pat pabaigiame antrą „kondicionieriaus“ etapą – supurškiame bites vandeniu. Bitės įpratusios pačios būti ir transporto priemone, ir pilotu, tad Jūsų vairavimo įgūdžiai joms gali kelti stresą. Be to, kai tokia grūstis avilyje, bitės gali greitai perkaisti, padidėja tikimybė išsilydyti vaškui ir žūti daliai šeimos. Kvėpavimo grotelės ir supurškimas vandeniu apsaugos bites, o taip pat jas pagirdys – visi patogumai neišeinant iš namų. Tinkamai susiruošus keliame avilius į transporto priemonę taip, kad avilio rėmeliai būtų statmenai transporto ašiai –  taip apsaugosime bites nuo susispaudimo ir, galiausiai, spaudžiame gazą. Tik ne iki dugno. Pamažu.bičių pervežimas

Bitės – geri pėdsekiai. Norint komfortiškai jas pervežti į kitą vietą taip, kad nesigręžiotų atgalios, teks nuvažiuoti ne mažiau kaip 4 km spinduliu. Naujoje vietoje įkurdinti rekomenduotina iki 25 bičių šeimų. Statant avilius svarbu nepamiršti, jog bitės, kaip ir visi gyvūnai, gyvena ir dirba pagal gamtos dėsnius. Lakas geriausia atsukti į rytus, kad bitės nubustų su pirmaisiais saulės spinduliais – ne tik jų nuotaika, tačiau ir medunešis bus geresnis. Galiausiai, svarbu pasirūpinti visais, kurie gali užklysti į bičių naujuosius plotus, ir prie įvažiavimo pas bites pastatyti informacinį ženklą su bityno kontaktiniais duomenimis bei apie avilių buvimo vietą informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

Jei turite šių gražuolių avilį kitą, tikimės, jog išbandysite mūsų patarimus ir  Jūsų bitės kas rytą nubus nektaro kupinuose laukuose, kur kantriai skris nuo vieno augalo prie kito nė nenutuokdamos kokie dėkingi joms esame už visa, ką matome aplink. Gero, gardaus ir gausaus medaus derliaus!

 

Užsisakykite

Shopping Cart